Daron Yöndem


daron@yondem.com

İstanbul Erkek Lisesi?nden 2003 yılında mezun oldu ve DEVELOAD Yazılım ve Tasarım (www.deveload.com) şirketini kurdu. Daron Yöndem şu an Portsmouth Üniversitesi'nde Strategic Business Information Technologies alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. MCT, MCPD, MCITP, MCTS, MCSD, MCAD, MCDBA, MCP, ACP ve ICSD ünvanlarına sahip olan Daron Yöndem Türkiye'nin ilk Silverlight ve Expression Studio eğitimini Microsoft Türkiye organizasyonu ile verdi. Daron Yöndem'in Microsoft ASP.NET resmi sitesi, Microsoft Coding4fun, yazgelistir.com, PC World Türkiye ve PC Extra Türkiye'de çok sayıda makalesi yayınlanmıştır. En geniş Türkçe kaynak olma özelliği taşıyan Pusula Yayıncılık?tan çıkan ASP.NET AJAX kitabının yazarı Daron Yöndem halihazırda PCnet dergisinde AJAX, Expression Web, Expression Blend, Expression Design ve Silverlight yazıları yazmakta, nedirtv?com WPF/Silverlight ve VB.NET editörlüğü yapmaktadır. Kişisel bloğu http://daron.yondem.com adresi üzerinden İngilizce ve Türkçe makaleler

Makaleler

DeepZoom Composer ile gelen yenilikler!

Bu yazımızda Silverlight tarafında hazırlayabildiğimiz DeepZoom uygulamaları ile ilgili hayatımızı kolaylaştıran kolaylıklarla gelen DeepZoom Composer'ı inceliyoruz.

Silverlight ile Smooth Streaming

Bu yazımızda Silverlight ile beraber video yayınlama noktasında kullanacağımız ve farklı bant genişliklerindeki kullanıcılara hitap eden video altyapıları oluşturmamızı sağlayacak Smooth Streaming teknolojisini inceliyoruz.

Expression Blend ve Data Binding

Bu yazımızda Expression Blend ile data binding yapılarına giriş yaparken yazılımcılar tarafında da Blend uyumlu ara katmanların oluşturulmasına göz atıyoruz.

Expression Blend ve SketchFlow

Bu makalemizde Expression Blend ile beraber gelen SketchFlow proje şablonunda yapabileceklerinizi inceliyoruz.

.NET RIA Services'a giriş.

Bu yazımızda .NET RIA Services yapısına ön bir bakış atarak genel CRUD işlemlerinin nasıl yapılabileceğine göz atıyoruz.