Volkan KORKMAZ


volkankorkmaz@gmail.com

Bilgisayar mühendisliği mezunu olan, Volkan KORKMAZ 2004'den beri sektörde birçok projede yazılımcı ve danışman olarak görev almıştır. Özellikle Microsoft Dynamics ,MOSS ve Web projeleri alanlarında yapılan entegrasyonlar üzerine uzmanlaşmıştır. Diğer uzmanlık alanları içinde HP ServiceDesk ve ERP(logo, netsis) programları bulunmaktadır. MCSD.NET ve Microsoft Certified Business Management Solutions Specialist sertifikalarına sahiptir. Şu an sektöründe lider bir yazılım firmasında yazılım geliştirme müdürü olarak çalışmaktadır. Ayrıca kurumsal ve bireysel olarak eğitim vermektedir.

Makaleler

Javascript Kullanarak Kullanıcı Rolüne Göre Alan ve Tab Gizleme

Merhaba Arkadaşlar, Bu makalemizde sizlere Microsoft Dynamics CRM’I kullanan kullanıcıların rollerine göre açılan formlardaki Tab’ların ve Alanların gizlenmesini anlatacağım. Not: Aşağıda yapılan işlemleri öncelikle Test server’ınızda deneyin! İlk olarak, sistemi kullanan kullanıcının Rollerini çekeceğimiz fonksiyonumuzu yazalım (KullaniciRolleri), daha sonrasında ise kullanıcının belirttiğimizi role sahip olup olmadığını control edeceğimiz fonksiyonumuzu hazırlıyoruz(KullaniciRoluKontrol). Son olarakda gizleyeceğimiz alanlar için RoleGoreAlanGizle ve tablar için RoleGoreTabGizle fonksiyonlarımızı yazıyoruz.

Microsoft Dynamics CRM 4.0'da Dinamik Varlığın Sahibini Değiştirmek

Selamlar, Bu makalemizde CRM içerisinde kodlama yaparken karşımıza çok çıkan bir kod ihtiyacından bahsedeceğim. Öncelikle senaryomuzu kuralım : kullanıcı varlığın sahibini değiştirmek zorunda bulunuyor. CRM SDK’sı içerisine bakarsanız 2 yerde varlığın sahibini değiştirme kodu bulabilirsiniz ki bunlardan sadece biri çalışmaktadır.

Dynamics CRM'de varolan bir duyuruyu başka bir varlığın altına kopyalama

Merhaba Arkadaşlar, Bu makalemizde sizlere daha önceden oluşturulmuş bir notun eğer ekli dökümanları varsa onlarla birlikte kopyalanmasını anlatacağım. Bir senaryo üzerinden gidersek daha iyi olacak. Şimdi senaryomuz şöyle olsun : Müşteri adayı olarak tanımladığımız bir kaydımız olsun. Bunun içerisine notlar kısmında ilgili döküman ve resimleri kaydettik. Artık Müşteri Adayımızı, Abone Şahıs’a dönüştüreceğiz. Ancak CRM’in kendi içerisinde şuan için notlar kısmınıda yeni kayda taşıma kısmı yok. O zaman yazacağımız bir plugin içerisine aşağıdaki kodları yerleştirmemiz gerekmektedir.

Microsoft Dynamics CRM 4.0 Performans Artışı

Selamlar; Aşağıda anlatacaklarımı yapmadan önce mutlaka yedek almanızı öneririm. Bir müşterimizin sunucusunu yeni sunucuya migrate ederken 35-40 dk süren bu database (AsyncOperationBase) temizlik işlemi sonucu DB boyutunu 11 Gb'dan 3,5 Gb'a düşürebildik. Gözle görülür bir hız artışı olduğu kesin.

ASP.NET MVC - Routing Giriş

Bu yazımda sizlere ASP.NET MVC uygulamaları için önemli olan ASP.NET Routing konusundan söz edeceğim.

Microsoft CRM Gadget

Bu makalemizde Microsoft Windows Vista ile hayatımıza hızlı bir giriş yapan Gadget'ı kullanarak Microsoft Dynamics CRM için Account ( Firmalar) ve Contacts ( İlgili Kişileri ) listeleyebileceğimiz bir Gadget hazırlayacağız.

Microsoft Dynamics CRM için Örnek Bir Code Snippet

Visual Studio 2005 ile birlikte hayatımıza giren Code-Snippets'lar ile birlikte yazdığımız belli başlıklı kod bloklarını hazırlayıp kaydedip Ctrl +K ve ardından Ctrl+X ile kolayca kullanabiliriz. Ve neydi yazacağım kod diye sağa sola bakınmanıza gerek kalmaz. Bu makalemde de Visual Studio kullanarak Microsoft Dynamics CRM 4.0 için bir snippet hazırlayacağız.

MS CRM de Görev Oluşturmak

Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle kaldığımız yerden devam ediyoruz.Askere gitmeden önce yaptığım çalışmalardan bir tanesini bu makalede size açıklıyor olacağım. Çalıştığım firmada, benden geçmişte yaptıkları aktiviteleri CRM üzerine almam için bir talep gelmişti. Bu veriler çok önemliydi ve hata kaybı yaşanmaması gerekiyordu.Biliyordum ki CRM?de aktiviteler : telefon görüşmesi,email, randevular ... gibi tutuluyor.